Preference ohledně soukromí
Česká republika (Čeština)
Čeština

Jak stránky momondo fungují

Jako přední světový vyhledávač pro cestovatele pracujeme usilovně na tom, aby uživatelé našich stránek měli veškeré informace, které potřebují pro úspěšné plánování cest s jistotou.

Pomocí snadného vyhledávání na stránkách momondo lze během několika sekund prohlédnout ceny z jakéhokoliv počtu stránek pro cestovatele. Ať už vyhledáváte letenky, hotel, pronájem aut nebo další, shromáždíme pro vás nabídky z webu na jediném místě. Můžete porovnat možnosti pro stejný let, hotel nebo auto k pronájmu a vybrat si, s kterým poskytovatelem rezervovat. Ať už přímo s danou leteckou společností, hotelem nebo autopůjčovnou, nebo přes jiné stránky pro cestovatele.

Zobrazené ceny jsou přímo ze stránek poskytovatelů cestovních služeb a neobsahují žádné poplatky navíc od společnosti momondo. Poté, co si vyberete vámi preferovanou nabídku, daný poskytovatel nám jednoduše zaplatí za to, že jsme vás přesměrovali na jeho stránky nebo vám pomohli rezervaci s poskytovatelem provést. Díky tomu je naše služba pro uživatele zcela zdarma.

Další způsob, jak vyděláváme, je, že některé společnosti v oblasti cestovního ruchu nám platí za inzerci na našich stránkách. Pokud vás jedna z těchto reklam zaujme a kliknete na ni, pak nám některé společnosti za toto kliknutí zaplatí.

Jak řadíme výsledky vyhledávání?

To, jak po zahájení vašeho vyhledávání řadíme výsledky, ovlivňuje několik faktorů. Může to být kombinace informací, jako cena a hodnocení cestovatelů. V případě letů dokonce bereme v potaz aspekty, které mají vliv na vaše pohodlí, jako délka letů a množství přestupů. Nicméně abychom zajistili, že najdete to, co hledáte, nabízíme filtry, které zajišťují vyhledávání šité na míru (obsahující také jednoduché řazenína základě ceny).

Chcete se dozvědět více? Tímto způsobem řadíme výsledky pro odlišné sekce našich stránek:

Letenky

Nejlepší a doporučené letenky

To, že je nabídka nejlevnější, neznamená nutně, že je „nejlepší“. Lety jsou proto automaticky seřazeny na základě poměru kvality a ceny, podle faktorů jako délka letu, cena, vzdálenost mezi místem odletu a příletu, počtu cestujících a jak jste vyhledávání zahájili. Relativní důležitost jednotlivých faktorů je specifická pro každou sadu výsledků vyhledávání, např. cena bude méně relevantní, je-li nejlevnější let jen o něco málo levnější, ale mnohem delší, než nekratší let. Nakonec je to na vás, ale představa, že ušetříte 1 000 Kč za let do New Yorku je najednou méně lákavá, pokud zjistíte, že to znamená 10 hodin čekání během mezi přistání.

V případě stejné ceny napříč několika výsledků vyhledávání stejného letu bude řazení takovýchto výsledků založeno zejména na míře prokliku a ceně za proklik. Někdy také bereme v potaz kvalitu služeb, kterým se vám na stránkách poskytovatele dostane. Zdůrazníme aspekty jako manipulační poplatky nebo poplatky za zavazadla, takže když srovnáváte možnosti, berete v úvahu celkovou cenu. Pokud poskytovatel není s ohledem na ceny transparentní a neuvádí je příliš jasně, většinou jej nedoporučíme.

Na našich stránkách zobrazujeme nabídky z mnoha různých zdrojů, včetně leteckých společností, stránek s nabídkami, globálních distribučních systémů, stránek cestovního managementu a online cestovních kanceláři. Naše výsledky však vždy nemusí zahrnovat všechny dostupné nabídky.

Nejlevnější let

Hledáte tu nejnižší cenu? S tím vám pomůžeme. Naše řazení podle ceny vám poskytne rychlý přístup k nejlevějším a/nebo nejdražším nabídkám. Je to vaše cesta, výběr je tedy na vás.

Stejná nabídka může být někdy k dispozici na stránkách několika poskytovatelů. Všichni tito poskytovatelé jsou pro vás viditelní a můžete si z nich vybrat. Zvýrazníme však jednoho poskytovatele, na základě aspektů jako oblíbenost u zákazníků nebo hodnocení. Poskytovatele také můžeme zvýraznit, pokud platí více za kliknutí.

Ubytování (hotely a jiná zařízení)

K řazení výsledků vyhledávání ubytování a poskytovatelů rezervace daného zařízení používáme interní algoritmy. Aby vše bylo přehlednější, cenu vždy zaokrouhlíme nahoru na celou číslici.

Výsledky vyhledávání ubytování řadíme podle našeho algoritmu „Doporučené“. Tento algoritmus je založený na několika klíčových parametrech: cena, hodnocení hostů a oblíbenost ubytování (na základě míry prokliku). Relativní důležitost těchto parametrů je specifická pro každou sadu výsledků vyhledávání, např. cena je méně relevantní, je-li cenový rozdíl velmi malý. V případě každého výsledku vyhledávání hotelového ubytování zohledníme také průměrný potenciál tržby pro společnost momondo. Mimo to můžete výsledky seřadit také podle ceny, kategorie hotelu, hodnocení na základě recenzí a vzdálenosti (od vyhledávané destinace).

Stejná nabídka může být někdy k dispozici na stránkách několika poskytovatelů. Všichni tito poskytovatelé jsou pro vás viditelní a můžete si z nich vybrat. Zvýrazníme však jednoho poskytovatele, na základě aspektů jako cena daného poskytovatele ve srovnání s nejnižší cenou a průměrný potenciál tržeb pro společnost momondo u každého výsledku hotelového ubytování. Pokud v případě hotelového ubytování označení nejlevnější nabídky nevidíte nad tlačítkem „Zobrazit“ nebo „Zvolit“, najdete ji zvýrazněnou zeleně.

Cena

Hledáte tu nejnižší cenu? S tím vám pomůžeme. Naše řazení podle ceny vám poskytne rychlý přístup k nejlevějším a/nebo nejdražším nabídkám. Je to vaše cesta, výběr je tedy na vás.

Auta

Doporučené

Doporučené řazení pronájmů aut je založeno na zejména na ceně, potenciálu tržby pro společnost momondo, oblíbenosti ve formě kliknutí a oblíbenosti určitých tříd vozů v konkrétních destinacích (například vozy SUV jsou na daném místě vyzvednutí obzvláště oblíbené). Bereme také v potaz výsledky hodnocení každé autopůjčovny a poskytovatele rezervace. V některých destinacích (momentálně pouze USA) také zohledňujeme hodnocení na základě recenzí každé autopůjčovny. Relativní důležitost jednotlivých faktorů je specifická pro každou sadu výsledků vyhledávání.

Stejná nabídka může být někdy k dispozici na stránkách několika poskytovatelů. Všichni tito poskytovatelé jsou pro vás viditelní a můžete si z nich vybrat. Zvýrazníme však jednoho poskytovatele, na základě aspektů jako oblíbenost u zákazníků nebo hodnocení. Poskytovatele také můžeme zvýraznit, pokud platí více za kliknutí.

Vlaky a autobusy

Čas odletu

Výsledky pro jízdu vlakem a autobusem jsme seřadili na základě doby odjezdu. Bude tak pro vás snadnější najít itinerář, který vyhovuje vašemu časovému rozvrhu.

Nejlevnější let

Hledáte tu nejnižší cenu? S tím vám pomůžeme. Naše řazení podle ceny vám poskytne rychlý přístup k nejlevějším a/nebo nejdražším nabídkám. Je to vaše cesta, výběr je tedy na vás.

Ceny vlaků a autobusů zahrnují povinné daně a poplatky, v závislosti na dané zemi. Dodatečné poplatky zkontrolujte. Někteří z našich cestovních partnerů mohou účtovat dodatečné servisní poplatky, poplatky za zavazadlo navíc nebo poplatky za konkrétní způsob platby.

Jak získáváme ceny?

Prohledáváme stovky stránek pro cestovatele, stránek leteckých společností, hotelů a autopůjčoven zároveň, s cílem představit vám co nejvíce možností z celého webu. Ačkoliv se vždy snažíme, aby poskytnuté informace byly co nejpřesnější a nejaktuálnější, příležitostně se mohou objevit nepřesnosti. Někdy je to proto, že daný poskytovatel s námi neaktualizoval svou nabídku nebo není s našimi stránkami řádně propojený. Někdy se také může stát, že si danou nabídku mezitím zarezervuje jiný cestující. K této poslední možnosti může občas dojít, protože výsledky ukládáme v mezipaměti s cílem udržet vysokou rychlost našich stránek (abyste nemuseli dlouho čekat). Pokud například vy a další cestující začnete stejné vyhledávání v rámci stejné minuty, pravděpodobně se vám oběma zobrazí ty stejné výsledky. Poskytovatelé rezervací by nám měli dodávat aktuální nabídku cen minimálně každých 24 hodin. I přesto, že se snažíme vyhledávat nabídky na co nejvíce stránkách, nejsme schopni je prohledat všechny. Někdy se také může stát, že nezobrazíme výsledky od určitých poskytovatelů z technických nebo komerčních důvodů, nebo jednoduše proto, že s nimi podle nás naši zákazníci nebudou spokojeni.

Jak získáváme recenze.

Recenze se na našich stránkách mohou objevit několika způsoby. Návštěvníkům našich stránek zobrazujeme recenze a hodnocení od ostatních předních stránek pro cestovatele. Zobrazujeme také recenze od přihlášených uživatelů, kteří provedli rezervaci prostřednictvím naší platformy nebo nám odeslali svůj itinerář (zjistěte více o sekci Moje cesty zde).

Ačkoliv bychom rádi zveřejnili každou recenzi, ať už pozitivní či negativní, nezobrazujeme recenze, které porušují naše zásady, podmínky pro poskytování recenzí a stejně tak Obchodní podmínky.To zahrnuje recenze, které obsahují nebo se, mimo jiné, odkazují na následující:

  • Nezákonná činnost;
  • Osobní nebo citlivé údaje;
  • Sprostá slova, sexuální narážky, nenávistný projev, diskriminující komentáře, výhrůžky, atd.
  • Autor recenze se vydává za někoho jiného;
  • Recenze se netýká tématu nebo zamýšleného použití dané části stránek (dle našeho uvážení)
  • Spam a falešný obsah.

Abychom se ujistili, že jsou recenze stále relevantní, můžeme přestat zobrazovat recenze starší tří let nebo pokud došlo ke změně vlastnictví stránky.

Hodnocení, která na našich stránkách uvádíme, vypočítáme jako průměr hodnocení z recenzí, které shromáždíme, a recenzí, které shromáždí naši partneři.

Jak spolupracujeme s ostatními společnostmi?

momondo is part of the KAYAK portfolio of metasearch brands, including KAYAK, SWOODOO, checkfelix, Cheapflights, HotelsCombined and Mundi.

Společnost KAYAK má smluvní partnerství s vice než 700 stránkami poskytovatelů, které lze nalézt v rámci výsledků vyhledávání. Pokud si vaše společnost přeje s námi spolupracovat, prohlédněte si naši stránku Afiliate program a Majitelé hotelů.

Naše společnost je součástí Booking Holdings Inc., zahrnující také ostatní stránky v oblasti cestovního ruchu a volného času, jako Booking.com, Priceline.com, Agoda.com, Rentalcars.com a Opentable.com.


Něco málo o stránkách momondo

Jak momondo funguje a jak to, že jsou tyto služby pro vás zdarma?

Najít nejlepší nabídky

Vyhledáváme a porovnáváme ceny letenek, hotelů a pronájmů aut v reálném čase, abyste mohli najít nejlevnější, nejrychlejší a nejlepší nabídky

Zcela transparentní ceny

Zobrazené ceny nejsou nikdy ovlivněny množstvím Vašich vyhledávání. Nepoužíváme soubory cookie k úpravě či navýšení cen

Důvěryhodně a zdarma

Naše stránky jsou zcela zdarma – žádné skryté poplatky – a a doporučují nás Frommer’s, CNN a the New York Times