Kategorie osobních údajů, které shromažďujeme

Údaje z našich platforem

Při vaší návštěvě platforem o vás můžeme shromažďovat informace, z nichž některé mohou být osobní informace. Tyto informace mohou zahrnovat historii vyhledávání, IP adresu, rozlišení obrazovky, používaný prohlížeč, operační sytém a nastavení, časy přístupu a odkazující URL. Pokud používáte mobilní zařízení, můžeme také shromažďovat data, která identifikují vaše zařízení, nastavení a zeměpisnou polohu.

Údaje z vašich rezervací

Pokud si prostřednictvím našich platform zarezervujete produkt cestovného ruchu, můžeme od vás požadovat dodatečné informace. Tyto informace mohou zahrnovat vaše jméno (a jméno cestujícího, pokud je odlišné), věk, datum narození, pohlaví, číslo pasu, kontrolní číslo „Redress“, e-mailovou adresu, telefonní číslo, detaily kreditní karty, fakturační adresu, itinerář a detaily věrnostního programu. Máte také možnost uložit osobní údaje na vašem uživatelském učtu pro budoucí rezervace.

Údaje z vašeho účtu

Pokud se rozhodnete k registraci, budeme shromažďovat vaši e-mailovou adresu, heslo a výchozí letiště, a ostatní informace, které nám v rámci vašich preferencí poskytnete. Pokud zvolíte služby třetí strany, jako přihlášení nebo registraci přes službu Facebook, poskytujete nám svolení používat a uložit informace spojené s vašim účtem

Služba Moje cesty

Pokud provedete rezervaci na stránkách momondo nebo v rámci naší mobilní aplikace, můžeme pro vás automaticky vytvořit účet „Moje Cesty“, který vám umožní přístup k našim službám „Moje cesty“ a v rámci kterého budeme shromažďovat vaše cestovní informace za účelem tvorby a správy vašich cestovních itinerářů. Ty mohou zahrnovat osobní údaje z e-mailů s potvrzením, ke kterým nám umožníte přístup.

Zákaznická podpora

Pokud se rozhodnete kontaktovat služby naší zákaznické podpory, budeme shromažďovat detaily vašich dotazů, stížností nebo jiné informace, které poskytnete našemu týmu pro podporu.

Údaje z reklamních kampaní

Pokud se rozhodnete účastnit losování, soutěží nebo podobné kampaně, budeme shromažďovat informace poskytnuté v souvislosti s danou aktivitou. Mezi ty mohou patřit fotografie, snímky či jiný obsah, v souladu s podmínkami poskytnutými v příslušné době.

Poskytnutím osobních údajů nám dáváte vědět, že jsou tyto údaje pravdivé, přesné, úplné a aktuální. Také nám dáváte vědět, že jste oprávněni nám tyto údaje poskytnout.

Jak vaše osobní údaje shromažďujeme

Osobní údaje, které nám poskytnete

Osobní údaje shromažďujeme přímo od vás. Například když nám poskytnete osobní údaje při registraci či rezervaci, kontaktování zákaznické podpory nebo účasti na soutěži či losování.

Pokud se přihlásíte k synchronizaci vašich e-mailů se službou Moje cesty, dáváte nám oprávnění k přístupu k vašim e-mailům v rámci e-mailových účtů připojených ke službě Moje cesty. Dále nám poskytujete oprávnění k pravidelnému kontrolování těchto e-mailů, abychom mohli identifikovat e-maily s potvrzením rezervace, které můžeme importovat do služby Cesty, k analýze těchto e-mailů a k přidání nashromážděných informací do vašeho účtu Cesty, a to včetně kopie daného e-mailu.

Osobní údaje nashromážděné pasivně

Vaše osobní údaje také shromažďujeme pasivně. Například když navštívíte tuto platformu, shromažďujeme informace o vás po nějakou dobu a pomocí různých internetových stránek. Používáme také nástroje pro sledování webu, jako soubory cookie a webové signály. O těchto nástrojích a jejich používání se můžete dozvědět více kliknutím zde.

Funkce našich platform mohou využít atributů a nastavení vašeho zařízení pro určení vaší zeměpisné poloh. Takovéto technologie mohou zahrnovat mapování IP adresy, WiFi, signál GPS, určení polohy mobilních vysílačů, a další. Tyto informace používáme pro vylepšení a vytvoření na míru šité uživatelské zkušenosti a pro poskytnutí nabídek a služeb, které by vás mohly zajímat. Například vám můžeme pomoct najít nejbližší hotel nebo vám poslat zprávy, které jsou pro vás zajímavé s ohledem na vaší aktuální zeměpisnou polohu. momondo nemá přístup k nastavení vašeho zařízení, ale doporučujeme, abyste na vašem zařízení aktivovali služby založené na poloze. Budete tak moci využít jejich prvků a funkcí.

Osobní údaje poskytnuté třetími stranami

Vaše osobní údaje shromažďujeme také od třetích stran. To zahrnuje vaše přihlášení za pomoci platformy třetí strany, jako je Facebook. Dále také integrujeme software třetích stran (např. Invisible CAPTCHA od společnosti Google), který informace o uživatelích shromažďuje z bezpečnostních důvodů.

Pro jaké účely vaše osobní údaje používáme

Vaše osobní údaje mohou být použity pro následující účely:

Vylepšení našich služeb

Vaše osobní údaje používáme za účelem vylepšení našich platforem a služeb, lepší porozumění uživatelů našich platforem a služeb a ochranu vašeho vlastnictví a zabránění jeho případného poškození.

Rezervace

Společně s našimi partnery v oblasti cestovního ruchu používáme vašeho osobní údaje pro zpracování rezervací a pro uložení detailů vašeho itineráře.

Marketingové aktivity

Vaše údaje používáme pro marketingové účely. Takovéto aktivity mohou zahrnovat:

 • Zasílání marketingových e-mailů z adresy momondo, týkajících se našich služeb a služeb našich partnerů a to v případě, že jste přihlásili k odebírání našich e-mailů a nebo s nám provedli transakci, jak to povoluje zákon. Odběr takovéto marketingové komunikace můžete jednoduše odhlásit kliknutím na odkaz „Odhlásit se z odběru novinek“ v našem zpravodaji
 • Zobrazení relevantnější reklamy a doporučení nebo zamezení reklamy a obsahu, který pro vás může být irelevantní. Taková reklama může být zobrazena na našich platformách, ale také na platformách třetích stran (včetně stránek sociálních médií) a obsahovat informace a nabídky, které pro vás (podle nás nebo našich obchodních partnerů) mohou být zajímavé. Reklama šitá na míru může být založena na informacích shromážděných pomocí souborů cookie a nebo jiných sledovacích technologií. O kontrole nástrojů pro sledování se můžete dozvědět více zde
 • Pokud se rozhodnete účastnit reklamních kampaní (jako losování, soutěže, nebo jiné kampaně), k jejich vykonávání může být třeba použít příslušné údaje

Komunikace s vámi, včetně následujících:

 • Zasílání potvrzení o rezervaci
 • Zasílání upozornění a oznámení, ke kterým jste se přihlásili, a to včetně vašeho mobilního zařízení;
 • Žádost o recenze
 • Poskytnutí aktuálních informací ohledně itinerářů zpracovaných naší službou Moje cesty
 • Komunikace s vámi v případě, že jsou kontaktovali zákaznickou podporu momondo
 • Zasílání servisních a administrativních e-mailů
 • Zasílání informací o službách nabízených společností momondo nebo našimi obchodními partnery, které by vás podle našeho názoru mohly zajímat

Právní účely

V některých případech může být třeba použít vaše údaje k řešení a vyřešené právních sporů, k právnímu vyšetřování a komplianci, nebo k prosazení našich obchodních podmínek.

Plnění smlouvy

Použití vašich osobních údajů může být nezbytné za účelem plnění služeb a poskytnutí vámi požadovaných produktů. Například pokud provedete rezervaci na naší platformě, potřebujeme shromáždit vaše osobní údaje, abychom mohli rezervaci dokončit

Oprávněný zájem

Vaše osobní údaje můžeme potřebovat k oprávněným zájmům, jako je zobrazení relevantní inzerce a doporučení a díle také k právním účelům

Váš souhlas

Na váš souhlas s užitím osobních údajů se můžeme spoléhat pro účely přímého marketingu. Pokud si přejete váš souhlas kdykoliv zrušit, stačí nás konaktovat nebo změnit nastavení vašeho účtu dle níže uvedeného popisu

Vaše volby

Vaše preference pro komunikaci můžete spravovat v rámci vašeho účtu. Marketingové e-maily obsahují odkaz pro odhlášení z odběru novinek a z odběru takovéto komunikace se můžete odhlásit kdykoliv. Odběr servisních nebo administrativních e-mailů, které jsou součástí vašeho členství, zrušit nelze, aniž byste zrušili vaše členství.

Jak vaše osobní údaje sdílíme

Afiliační partneři a řízení změny

Vaše osobní údaje můžeme sdílet s našimi afiliačními partnery a pokud by došlo k prodeji společnosti momondo (nebo její části) nebo jiné změně vedení, majitelé budou mít přístup k vašim osobním údajům pro účely zde zmíněné.

Poskytovatelé služeb

Vaše osobní údaje můžeme sdílet s dodavateli, kteří pro nás poskytují služby a kteří písemně souhlasili ochranou a dalším nezveřejňováním vašich údajů.

>Poskytovatelé platebních služeb a společnosti v oblasti cestovního ruchu

Pokud provedete rezervaci prostřednictvím našich platforem, vaše osobní údaje můžeme sdílet s poskytovateli platebních služeb a se společnostmi v oblasti cestovního ruchu. K těm mohou patřit cestovní agentury, hotely, letecké společnosti, půjčovny aut a poskytovatelé cestovního pojištění. Tyto třetí strany budou zpracovávat vaše osobní údaje jako správci dat v souladu s vlastními zásadami pro ochranu osobních údajů. Naše zákaznická podpora může v případě vašeho kontaktu za účelem asistence sdílet informace o vaší žádosti s příslušnou společností v oblasti cestovního ruchu.

Obchodní partneři

Vaše osobní údaje můžeme sdílet s různými obchodními partnery. Někteří z těchto partnerů mohou vaše osobní údaje použít za účelem behaviorální online reklamy nebo nabídky služeb či produktů, které by vás podle našeho názoru mohly zajímat. Můžeme také sdílet vaše osobní údaje popsané v době jejich shromáždění. Například pokud poskytnete údaje pro účast na losování, můžeme vaše údaje sdílet s partnery reklamní kampaně. Dále můžeme s našimi partnery sdílet anonymní agregované informace o užívání stránek

Vámi sdílené cesty

Pokud v rámci služby Moje cesty používáte itineráře, můžete zaslat či povolit přístup k itinerářům vámi zvoleným osobám. Váš itinerář může obsahovat dostatek podrobností (například referenční kódy rezervace), aby adresát mohl vaši rezervaci změnit nebo zrušit, odbavit se, atd. Itinerář byste měli sdílet pouze s osobami, kterým důvěřujete. Přečtěte si prosím také Často kladené dotazy pro službu Moje cesty. Pokud se rozhodnete sdílet váš itinerář na veřejně dostupných webových stránkách (jako například Facebook), tyto informace mohou být shromažďovat a používat ostatní osoby.

Veřejně sdílené údaje

Pokud poskytnete recenzi vaší cesty, dáváte nám tím svolení recenzi publikovat na všech našich platformách, pod uživatelským jménem, které poskytnete. Také nám dáváte svolení recenzi seskupit spolu s ostatními recenzemi.

Úřady

Pokud tak vyžaduje zákon, můžeme vaše osobní údaje sdílet například s donucovacími orgány nebo jinými úřady. To může být zapotřebí v souvislosti se soudními příkazy, soudními předvoláními a příkazy v rámci právních procesů a za účely administrativních či trestních vyšetřování. Vaše osobní údaje můžeme také poskytnout v případech, kdy je tomu třeba za účely prevence, detekce či obžaloby trestných činů, prevence jiných škod, v reakci na právní řízení nebo za účely uplatnění vašich práv a nároků.

Můžeme také s ostatními sdílet anonymní agregované informace o uživatelích.

Jak vaše osobní údaje ukládáme a chráníme

Naše servery a datová centra se nachází ve Spojených státech a Švýcarsku a naši poskytovatelé služeb se mohou nacházet v těchto i jiných zemích. Poskytnutím vašich osobních údajů souhlasíte s jejich převodem a uložení v rámci těchto zemí. Tyto země mohou mít odlišná či méně přísná pravidla pro ochranu osobních údajů než vaše země. Následkem toho se na vaše osobní údaje mohou vztahovat žádosti o přístup od vládních, soudních či donucovacích orgánů podle zákonů příslušných zemí. S ohledem na platné zákony v příslušných zemích podnikneme přiměřená opatření k ochraně bezpečnosti vašich osobních údajů, například pomocí smluvních povinností pro příjemce dat, založených na ustanoveních dle modelu EU.

Společnost momondo disponuje bezpečnostním programem, jehož účelem je, že vaše osobní údaje zůstanou uložené na našich systémech chráněných proti nepovolenému přístupu a zneužití. Naše systémy disponují šifrováním dat nebo kódovacími technologiemi a firewally dle průmyslových norem. Používáme také technologii Secure Socket Layer (SSL) pro ochranu dat, která odešlete přes internet. K osobním údajům mohou mít přístup osoby v rámci našich organizací nebo s námi spolupracujících třetích stran a to k za účelem použití uvedeném v naší Ochraně osobních údajů. S údaji shromážděnými v rámci služby Invisible CAPTCHA od společnosti Google je nakládáno v souladu s Ochranou osobních údajů společnosti Google.

Jak dlouho údaje uchováváme

Vaše osobní údaje uchováváme, dokud je váš účet aktivní a dostatečnou dobu poté, abyste měli možnost účet znovu aktivovat, aniž by došlo ke ztrátě informací.

Vaše osobní údaje také uchováme po dobu potřebnou ke splnění našich právních povinností, řešení sporů a uplatnění našich smluvních podmínek.

Soubory cookie a nástroje pro sledování webu

Společnost momondo používá soubory cookie a nástroje pro sledování webu. Pokud se chcete dozvědět více, včetně naší odezvy na signály „Nesledovat“, klikněte na here.

Ostatní internetové stránky

Pokud jste kliknutím přesměrování na internetové stránky třetích stran nebo na jiné platformy, zásady ochrany osobních údajů společnosti momondo se na ně nevztahují.

Děti

Společnost momondo osobní údaje nezletilých vědomě neshromažďuje. Pokud se dozvíme, že se nezletilá osoba pokouší poskytnout osobní údaje, odstraníme takové údaje z našich záznamů. Pokud jste rodič nebo poručník nezletilé osoby, která nám poskytla osobní údaje, kontaktuje nás prosím, abychom je mohli odstranit.

Změny Zásad ochrany osobních údajů

Tyto Zásady ochrany osobních údajů můžeme kdykoliv změnit a to bez předchozího upozornění. O materiálních změnách týkajících se použití osobních údajů vás budeme před jejich zavedením informovat. O materiálních změnách vás můžeme informovat e-mailem nebo upozorněním na našich internetových stránkách. Využitím našich služeb a platforem poté, co byly takovéto změny zavedeny, potvrzujete jejich přijetí.

Vaše práva s ohledem na osobní údaje

,

Předtím, než budete společnost momondo kontaktovat s případnou žádostí, můžete spravovat nastavení účtu v sekci “Můj účet” na stránkách momondo. Účet také můžete kdykoliv vymazat kliknutím zde. Vaše práva:

 • Přístup: Máte právo kdykoliv obdržet informace o osobních údajích, které máme uložené, a to v souladu s příslušným zákonem a bez jakéhokoliv poplatku. Ve výjimečných případech vás však můžeme požádat o zaplacení přiměřeného poplatku, než informace poskytneme, pokud to příslušný zákon dovoluje
 • Oprava: Můžete nás požádat o opravu jakýchkoliv osobních údajů, pokud jsou neúplné nebo chybné
 • Výmaz: Můžete vyžádat vymazání vašeho účtu
 • Nesouhlas: Máte právo kdykoliv nesouhlasit se zpracováním vašich osobních údajů pro marketingové účely
 • Omezení zpracování údajů: Můžete nás požádat o ukončení zpracovávání vašich osobních údajů, například pokud jste vyjádřili nesouhlas s jejich zpracováním a existence legitimního důvodu je stále předmětem zvážení
 • Přenosnost dat: Je-li to možné, můžete nás požádat o zaslání vašich Cest v běžně používaném a strojově čitelném formátu. Vyhovění žádosti bude rozhodnuto zcela na základě zvážení společnosti momondo
 • Právo odvolání vašeho souhlasu: Váš souhlas máte právo kdykoliv odvolat, aniž by to mělo dopad na zákonnost zpracování údajů na základě vašeho souhlasu předtím, než byl odvolán

Než začneme jakoukoliv žádost zpracovávat, můžeme vás požádat o průkaz vaší totožnosti. V některých případech nemusíme být schopni povolit váš přístup k určitým osobním údajům. Například pokud jsou vaše osobní údaje spojeny s osobními údaji jiné osoby, nebo z právních důvodu. V takových případech poskytneme vysvětlení, proč informace nemůžete obdržet. Můžeme také zamítnout vaši žádost o výmaz či opravu vašich osobních údajů z důvodu zákonných ustanovení, které mohou zakazovat výmaz či anonymitu, a to zejména ustanovení, které se vztahují na účetnictví, zpracovávání nároků a povinné ukládání údajů.

Jak nás kontaktovat a jak podat stížnost

Společnost Momondo A/S řídí zpracovávání osobních údajů na svých platformách. Pro uplatnění vašich práv, dotazy týkající se postupů v oblasti osobních údajů nebo pro asistenci s uplatňováním nebo porozuměním vašich rozhodnutí v oblasti ochrany osobních údajů prosím kontaktujte našeho úředníka pro ochranu osobních údajů na adrese privacy@momondo.com nebo poštou na adrese:

Momondo A/S

Data Protection Officer

Løvstræde 1
DK-1152 Kodaň K | Dánsko.

Pokud se podle vás naše aktivity spojené se zpracováním vašich osobních údajů neshodují s příslušnými zákony pro ochranu údajů, můžete podat stížnost dánskému úřadu pro ochranu osobních údajů nebo vašemu místnímu úřadu pro dohled nad ochranu údajů.

 

Soubory cookie a ostatní nástroje pro sledování webu

momondo používá nástroje pro sledování webu, jako například soubory cookie

Společnost momondo (nebo její dodavatelé) používá několik běžných nástrojů pro sledování webu. Tyto nástroje používáme k shromažďování vašich uživatelských a demografických informací, a to v průběhu času a v rámci různých internetových stránek, za použití našich platforem. Tímto způsobem také shromažďují informace naše třetí strany (např. inzerenti). Mezi používané nástroje mohou patřit soubory cookie v prohlížeči. Váš prohlížeč ukládá tyto cookies v malém souboru na vašem počítači.

Naše společnost a naši reklamní partneři může také používat webové signály (samostatné pixelové obrázky GIF) Tyto webové signály jsou umístěny v kódu internetových stránek nebo v e-mailovém zpravodaji. Při přístupu na stránky partnera z vašeho mobilního zařízení můžeme také sledovat vaši aktivitu na příslušných stránkách.

Používáním našich platforem nám dáváte neomezený, jednoznačný a informovaný souhlas s použitím kterýchkoliv souborů cookie a nástrojů pro sledování webu jež tyto zásady zmiňují.

momondo používá nástroje pro sledování webu k následujícím účelům

 • Monitorivání nových návštěvníků platforem.
 • Rozpoznání vašeho prohlížeče a předchozích návštěv našich stránek. To zahrnuje uložení a zapamatování preferencí, jako například jazyka.
 • Uložení uživatelského jména a hesla, pokud jste s námi zaregistrovaní.
 • Využití momitoringu aktivit na více zařízeních k optimalizaci našich reklamních aktivit. V rámci sledování více zařízení může společnost momondo kombinovat informace shromážděné z konkrétního prohlížeče nebo mobilního zařízení a jiného počítače či zařízení spojeného s počítačem či zařízením, z něhož byly informace shromážděny. Pokud změníte vaše nastavení souborů cookie na vašem zařízení, může dojít ke změně nastavení sledování více zařízení pro reklamní účely.
 • Spolupráce s online reklamními společnostmi za účelem zobrazení cílené reklamy na našich platformách a platformách třetích stran. Toto cílení reklamy se může zakládat na vašich aktivitách nebo vašem uživatelském chování na našich platformách či platformách třetích stran. Můžeme také získávat informace o vaší historii prohlížení od našich obchodních partnerů. Pokud se chcete dozvědět více o cílené reklamě a o tom, jak tento typ reklamy povolit či zamítnout, doporučujeme navštívit stránky www.aboutads.info/choice, www.youronlinechoices.eu or http://www.aboutads.info/appchoices.
 • Zaznamenání rezervací na stránkách našich partnerů.
 • Za účelem vylepšení nabídky našich webových stránek a plánování kapacity může společnost momondo či externí poskytovatel služeb nastavit analytické cookie. Ty nám umožní sbírat agregované a segmentované informace o typu návštěvníků našich stránek a také o sekcích a reklamách, které si prohlíží. Abychom spolu externími poskytovateli lépe porozuměli, jak naše platformy používáte, můžeme shromažďovat informace o používání stránek, včetně navštívených sekcí, odkazů na které jste klikli, a pohybů myši. Tyto informace nepoužíváme za účelem osobní identifikace.

Jak nástroje pro sledování webu ovládat a jak zamezit behaviorálně cílené online reklamě

Váš prohlížeč může poskytovat funkci ovládání souborů cookie. Způsob ovládání cookies se u každého prohlížeče liší. Pro další informace si prohlédněte nabídku Pomoc na vašem prohlížeči. Vaše volba zablokování je uložena pouze v příslušném prohlížeči. Je tedy třeba odděleně nastavit preference pro ostatní používané prohlížeče, počítače, nebo zařízení. Pokud váš prohlížeč blokuje soubory cookie, vaše volby zamezení nemusí být účinné. Výmaz souborů cookie v prohlížeči může odstranit vaše preference zablokováníí, měli byste proto tyto stránky navštěvovat pravidelně a kontrolovat vaše preference. Pokud zablokujete či vymažete soubory cookie nebo zamezíte behaviorální online reklamě, nedojde k úplnému zamezení veškerého výše uvedeného monitorování.

Berte také prosím na vědomí, že pokud zablokujete soubory cookie třetích stran, neznamená to, že již nebudete vystaveni jejich online reklamním či marketingovým aktivitám. Znamená to, že třetí strana, jejíž soubory cookie jste zablokovali, již nebude poskytovat reklamu cílenou na vaše preference a na vaše uživatelské chování na internetu. Pro zamezení monitoringu vašeho online uživatelského chování společností momondo pro reklamní účely klikněte zde;. Znamená to, že společnost momondo již nebude nadále používat údaje spojené s vašim online uživatelským chováním, shromážděným společností momondo nebo třetími stranami jednajícími ve prospěch společnosti momondo, za účelem poskytnutí reklamy zaměřené na vaše zájmy pouze od společnosti momondo.

Ke sbírání demografických a zájmových údajů (jako je váš věk, pohlaví a zájmy) také můžeme používat službu Google Analytics, a to včetně Přehledů demografických údajů a zájmů. Můžeme použít nformace o vás, shromážděné pomocí služby Google Analytics pro služby Google jako Remarketing s Google Analytics a Google Display Network Impression Reporting. O službě Google Analytics a jak jí zamezit se můžete dozvědět více návštívením těchto stránek. Vaše volby budou specifické pro váš prohlížeč a zařízení. Soubory cookie používáme pro funkci některých aspektů našich stránek. Pokud soubory cookie na vašem zařízení zablokujete, je možné, že tyto funkce nebudete schopni používat. Pokud zablokujete či vymažete soubory cookie nebo zamezíte behaviorální online reklamě, nedojde k úplnému zamezení veškerého výše uvedeného monitorování.

Jak společnost momondo reaguje na signály „Nesledovat“

Některé prohlížeče nabízí funkci „Nesledovat“, která informuje internetové stránky o tom, že si nepřejete, aby byly vaše aktivity online monitorovány. Tyto funkce zatím nejsou jednotné, na tyto signály proto nejsme v současné chvíli schopni reagovat.

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně použití nástrojů pro sledování webu, použijte prosím formulář pro zpětnou vazbu.